گروه درمانی اضطراب و استرس

گروه درمانی اضطراب و استرس که به انگلیسی Anxiety group therapy نیز نامیده می شود، یکی از کارآمدترین شیوه های درمان اضطراب و استرس می باشد. در این شیوه افرادی که دارای مشکل مشابهی هستند، با کمک یک دیگر و البته با راهبری یک روانشناس، مشکلات اضطرابی خود را برطرف می نمایند. طبق تحقیقات امنتشر شده توسط انجمن روانپزشکی آمریکا، گروه درمانی اضطراب ، یکی از قوی ترین شیوه های موثر در بهبود شرایط اضطرابی است.

رویکرد و روش مورد استفاده در گروه درمانی اضطراب چیست؟

بهترین رویکرد در گروه درمانی اضطراب، بر طبق شواهد و رفرنس های علمی، گروه درمانی مبتنی بر درمان شناختی رفتاری (CBT) ، درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد (ACT) ، و ذهن آگاهی (Mindfulness) می باشد. گروه درمانی اضطراب نیز، مبتنی بر تلفیق این سه رویکرد شکل می گیرد. قابل ذکر است که شرکت در گروه درمانی اضطراب همراه با تمارین هفتگی ضروری و الزامی خواهد بود. انجام تمارین برای موفقیت در کاهش اضطراب ضروری است و شیوه اداره کلاس کاملا تعاملی است.  تمارین در گروه تلگرامی اختصاصی که برای دوره در نظر گرفته می شود بارگزاری می گردد.

گروه درمانی اضطراب و استرس
گروه درمانی اضطراب

شرایط لازم برای شرکت در گروه درمانی اضطراب چگونه است؟

  • شرکت کنندگان بالای 18 سال داشته باشند.
  • دارای کامپیوتر، موبایل و خط اینترنت برای اتصال پایدار باشند.
  • حتماً در جلسه ارزیابی پیش از گروه درمانی شرکت کرده باشند.

برای شرکت در گروه درمانی اضطراب، لازم است تا پیش از ورود به گروه، توسط روانشناس برگزار کننده دوره، ارزیابی شوید. این موضوع سبب همدست تر شدن گروه و همینطور کسب اطلاعات ضروری توسط متخصص می شود. افرادی که پیشتر با راهبر دوره، جلسه روانشناسی داشته اند، نیازی به گذراندن این پیش نیاز ندارند.

مجری گروه درمانی اضطراب کیست؟

مجری گروه درمانی اضطراب و استرس، امیر شیرین زاده روانشناس و نویسنده کتاب آب روی آتش می باشد. کتاب آب روی آتش به طور اختصاصی به موضوع درمان اضطراب و استرس می پردازد.

زمان و محل برگزاری دوره درمان اضطراب چگونه است؟

دوره یازدهم گروه درمانی اضطراب و استرس از دوشنبه 4 مرداد ساعت 17 الی 19 برگزار به مدت 10 هفته برگزار می گردد. ظرفیت این دوره تنها 7 نفر است.

به دلیل شروع کرونا، فعلا دوره تنها به صورت آنلاین برگزار می شود.

هزینه و مدت گروه درمانی اضطراب چقدر است؟

گروه درمانی اضطراب در مدت 2 ماه و نیم یا 10 جلسه دو ساعته برگزار می شود. هزینه کل دوره 1.500.000 تومان می باشد که می توانید در دو قسط پرداخت کنید. قسط اول پیش از شروع کلاس، و قسط دوم پیش از جلسه پنجم پرداخت شود. در نظر داشته باشید که اگر تاکنون با مجری دوره جلسه نداشته اید، هزینه یک جلسه ارزیابی نیز به این رقم اضافه می شود.

برای ثبت نام قطعی و پرداخت هزینه به شماره 09128490944 در واتساپ پیام دهید.

در انتخاب تراپیست مناسب مشکل دارید؟

ما در اینجا هستیم تا به شما در انتخاب بهترین تراپیست کمک کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا