کلاس خودشناسی و بهبود روابط

کلاس خودشناسی و بهبود روابط

کلاس خودشناسی و بهبود روابط ، یکی از دوره های حضوری انستیتو روانشناسی و مشاوره روانساز و با اجرای مدیریت مجموعه، امیر شیرین زاده ، متخصص روانشناسی و رواندرمانی می‌باشد. این دوره در شهر تهران و در دو منطقه صادقیه و فرمانیه به طور ادواری برگزار می‌شود. با توجه به شرایط کرونا؛ دوره به طور غیرحضوری و آنلاین برگزار می شود.

جدیدترین تاریخ برگزاری این دوره، روزهای پنجشنبه از ساعت ۱۷ الی ۱۵:۳۰ به صورت آنلاین برگزار می گردد.

کلاس خودشناسی و بهبود روابط چیست؟

ما معتقدیم که عدم خودشناسی و عدم آموزش روابط بین فردی، دلیل بسیاری از ناکامی ها و مشکلات ما در زندگی است. متاسفانه سیستم آمورشی و فرزندپروری در بسیاری از خانواده ها ایرادات زیادی دارد و همین موضوع سبب می شود که افراد به اندازه کافی خود را نشناسند. عدم شناخت کافی از خود، سبب عدم شناخت مناسب از دیگران می شود. این به این معناست که تا مادامی که به خودشناسی نرسیم، نمی توانیم امیدی به انتخاب‌های مناسب و سالم برای روابط داشته باشیم. موضوع دیگر آنکه در فرآیند رشد، مهارتهای زیادی وجود دارد که آنها را فرانگرفته‌ایم. همین موضوع سبب مشکلات متعدد در روابط می‌شود.

دوره یا کلاس خودشناسی و بهبود روابط، در پی شناخت خود، شناخت دیگران، آموزش مهارتهای ارتباطی و … می‌باشد.

کلاس خودشناسی و بهبود روابط، با چه رویکردی تدریس می‌شود؟

در روانشناسی، به درمانهایی که به وسیله گروهی انجام می شود، گروه درمانی می گویند. بنابراین، این دوره یک دوره گروه درمانی محسوب می شود. برای اینکه کلاس کاربردی و قابل اجرا باشد و بتواند طیف وسیعی از مشکلات شخصیتی، و همینطور یک خودشناسی عمیق را پوشش دهد، ما از ترکیب چهار روش مطرح در دنیای روانشناسی استفاده می کنیم. این چهار رویکرد شامل:

  • تحلیل رفتار متقابل یا TA
  • طرحواره درمانی یا Schema Therapy
  • درمان شناختی رفتاری یا Cognitive Behavioral Therapy
  • تئوری انتخاب یا Choice theory

همچنین از آنجایی که پایداری روابط و رضایت از زندگی، در گرو مهارت آموزی است، از دو سبک مهارت آموزی و آموزش آنها در کلاس استفاده می کنیم. این دو سبک مهارت آموزی شامل موارد زیر است:

  • مهارتهای دهگانه زندگی Life Skills
  • مهارتهای مرتبط با افزایش هوش هیجانی Emotional intelligence

کلاس خودشناسی و بهبود روابط چه زمانی برگزار می شود؟

این دوره به طور ادواری در انستیتو روانشناسی و مشاوره روانساز برگزار می‌شود. شما می‌توانید از طریق همین صفحه و یا اینستاگرام امیر شیرین زاده ، از تاریخ برگزاری جدیدترین دوره ها مطلع شوید. در حال حاضر نزدیک‌ترین دوره برای برگزاری به قرار زیر است:

  • روزهای پنجشنبه از ساعت ۱۵ الی ۱۷:۳۰ به صورت آنلاین

کلاس خودشناسی و بهبود روابط در کجا برگزار می شود؟

کلاس خودشناسی و بهبود روابط در شهر تهران و در دو منطقه غرب تهران ( فلکه دوم صادقیه ) و شمال تهران ( فرمانیه ) برگزار می شود.

چرا این دوره به صورت غیرحضوری ارائه نمی شود؟ افراد ساکن در شهرستان چکار کنند؟

حقیقتاً هیچ چیز به اندازه کیفیت و اثرگذاری کلاس خودشناسی و بهبود روابط برای ما دغدغه ندارد. از این رو نمی توانیم این دوره را به صورت غیر حضوری ارائه کنیم. کلاس خودشناسی و بهبود روابط ، یک دوره کاملاً کاربردی است و بخشی از کاربردی بودن آن به حضور شرکت کنندگان، برون ریزی، بیان مشکلات رفتاری، شخصیتی و روابطی و همینطور پرسش و پاسخ ها مروبط می شود.

معمولاً در کلاس های خودشناسی و بهبود روابط ، افرادی از شهرهای اطراف تهران شرکت می کنند. همچنین ما تاکنون سه دوره در شهرهای شیراز ، تبریز و اصفهان برگزار کرده ایم. امیدواریم امکان برگزاری این دوره ها در آینده مجدد در شهرهای بزرگ برقرار شود.

چگونه در کلاس خودشناسی و بهبود روابط ثبت نام کنیم؟

برای ثبت نام و یا کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره های حضوری و یا کلاس خودشناسی ، می توانید از شنبه تا پنجشنبه از ۱۰ صبح الی ۸ شب با تلفن های ۱۵ ۰۰ ۳۳ ۲۲ – ۰۲۱     ۱۹۳ ۱۶ ۴۴۰ – ۰۲۱     ۵۲ ۱۰ ۳۲ ۲۲ – ۰۲۱    و یا شماره موبایل ۹۴۴ ۹۰ ۸۴ ۰۹۱۲ تماس حاصل نمایید. در نظر داشته باشید اولویت با افرادی است که زودتر از دیگران اسم نویسی و رزرو می نمایند.

مقالات مرتبط با این مقاله

نمی‌دانید چه مشکلی دارید؟ و یا چه روانشناس و رویکردی مناسب شماست؟

فرم زیر را پر کنید تا شما را راهنمایی کنیم.

3 پاسخ

  1. اقای دکتر من تا حالا دو بار زنگ زدم به دفترتون برای کلاس ولی هر سری میگه شروع شد خبر میدیم بعد شروع میشه خبرم نمیدن یهو میبینم عکس از کلاسا گذاشتید. خواستم بگم شما باید کارتون نظم بیشتری داشته باشه نه من به امید خبرتون بمونم ولی خبری نشه، لطفا رسیدگی کنید با تشکر مرادی وفا

    1. سلام. معذرت خواهی بنده رو بپذیرید. کار مسئول پذیرشمون زیاده و ایشان هم بی تقصیر هستند. اگر زحمت بکشید در اینستاگرام عضو بشید خیلی خوب میشه چون معمولاً اونجا اطلاعیه ها و دوره ها رو اعلام میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *